https://www.facebook.com/ocalonyswiatENGLISH

Home / Identyfikacja głazów - Dr Dariusz Gałązka

Na początku kwietnia miało miejsce spotkanie z kolejnym przedstawicielem Państwowego Instytutu Geologicznego w Warszawie - Kierownikiem Programu Kartografia Geologiczna Podstawowa

dr Dariuszem Gałązka.

Pan Dariusz jako specjalista w dziedzinie głazów narzutowych przybył do Kowalewa Pomorskiego aby obejrzeć zgromadzoną przez Tomka kolekcję i podzielić się swoją fachową wiedzą. Żeby móc rozpocząć kolejne prace nad tworzeniem Parku Petrograficznego istotna jest wiedza na temat zgromadzonych do tej pory okazów.

Wstępne oględziny oraz dokumentacja fotograficzna pozwolą na szczegółowy opis ponad 50 najistotniejszych eratyków a także jak zasugerował dr Dariusz Gałązka, na ich późniejszą lokalizację w powstającym Parku.

Jak się okazało w kolekcji Tomka znajduje się kilka ciekawych i rzadko spotykanych głazów, które lodowiec przetransportował m.in. z Wysp Alandzkich czy też ze Szwecji. Pan Dariusz oglądając niektóre z eratyków, był w stanie wskazać pierwotną lokalizację skały z dokładnością 30 kilometrów, lecz ich szczegółowy opis zobligował się sporządzić w najbliższym czasie.

Fundacja z niecierpliwością oczekuję na wyniki pracy dr Dariusza Gałązki, aby móc podzielić się z innymi fachową wiedzą na temat posiadanych przez Tomka głazów narzutowych. Namiastkę tego przedstawiono poniżej.


Spotkanie z kolejnym przedstawicielem Państwowego Instytutu Geologicznego w Warszawie - Kierownikiem Programu Kartografia Geologiczna Podstawowa dr Dariuszem Gałązka
Identyfikacja głazów - Dr Dariusz Gałązka