https://www.facebook.com/ocalonyswiatENGLISH

Home / Wybrane realizacje / Ważne wydarzenia

21.03.2017

Warsztaty pt. „Lokalne marki turystyczne w Konstelacjach dobrych miejsc”.

W dniu 21 marca 2017 roku na Zamku w Golubiu - Dobrzyniu odbyły się warsztaty pt. „Lokalne marki turystyczne w Konstelacjach dobrych miejsc”. Nie zabrakło oczywiście przedstawicieli Fundacji.

Czytaj więcej...

19.01.2017

Plebiscyt - Człowiek z pasją

Dnia 8 listopada 2016 roku na łamach tygodnika CGD zaprezentowano sylwetkę Prezesa Fundacji Tomasza Curyło, który zgłoszony został do plebiscytu "Człowiek z pasją". Teraz walczy o statuetkę.

Czytaj więcej...

27.10.2016

Certyfikat K-POT

27 października 2016 r. to dzień wyjątkowy dla Fundacji Ocalony Świat. Podczas Wojewódzkich Obchodów Światowego Dnia Turystyki oraz II Regionalnego Forum Turystyki przedstawiciele Fundacji otrzymali certyfikat członkostwa w Kujawsko – Pomorskiej Organizacji Turystycznej

Czytaj więcej...

19.04.2016 Konferencja w Ministerstwie Środowiska

W dniu 19 kwietnia 2016 roku na zaproszenie wiceministra środowiska i głównego geologa kraju Mariusza Orion Jędrysek przedstawiciele Fundacji „Ocalony Świat” z Kowalewa Pomorskiego uczestniczyli w konferencji pn." Strategia rozwoju geoturystyki i geoparków w Polsce" odbywającej się w siedzibie ministerstwa w Warszawie. Wśród zaproszonych 43 uczestników byli reprezentanci istniejących i działających w Polsce geoparków, Parków Narodowych, Lasów Państwowych, Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska, włodarze miast, przedstawiciele Departamentów Ministerstwa Środowiska, Rady Geologicznej oraz Państwowego Instytutu Geologicznego. Jako jedyni przedstawiciele województwa Kujawsko – Pomorskiego członkowie Fundacji mieli okazję zaprezentować cele realizowane na rzecz ochrony przyrody nieożywionej.

Czytaj więcej...

20.02.2016 Ustanowienie Rekordu Polski

Tomasz Curyło – Założyciel i Prezes Fundacji "Ocalony Świat", ustanowił rekord Polski w kategorii "Największa prywatna kolekcja głazów narzutowych o obwodzie przekraczającym 2m". Głazów narzutowych zakwalifikowanych do rekordu Polski było 150. Mają one wagę od 1 do 20 ton. Próba polegała na fakcie stwierdzenia przez sędziego ilości głazów narzutowych, których obwód w najszerszym miejscu przekracza 2m. Według oceny sędziego wszystkie ze 150 zakwalifikowanych głazów spełniły wytyczne. Rekord został potwierdzony oficjalnym certyfikatem wydanym przez poznańskie Biuro Rekordów.

Czytaj więcej...