https://www.facebook.com/ocalonyswiatENGLISH

Home / Wykonanie czternastokąta o średnicy 17m

Wraz z początkiem marca 2016 roku rozpoczęły się prace związane z inwentaryzacją geodezyjną terenu na, którym tworzony jest Park Petrograficzny. Geodeci przygotują podkład mapowy, który posłuży architektowi krajobrazu do opracowania koncepcji zagospodarowania całego parku.

Jeszcze przed wyborem architekta krajobrazu Tomek postanowił zrealizować swoje pierwsze pomysły dotyczące tworzonego parku petrograficznego. W celu wyeksponowania zgromadzonych kamieni młyńskich, według własnej koncepcji opracował projekt, który zakładał wykonanie czternastokąta o średnicy 17m. Do wykonania tej budowli wybrano materiały oddające charakter tworzonego miejsca tj. drewno, kamień oraz cegłę.

Po wybraniu odpowiedniego miejsca przystąpiono do prac. Zgodnie z projektem na utwardzonym terenie, z drewnianych podkładów, powstał pierwszy czternastokąt a następnie wewnątrz mniejszy. Tym samym pierwszy etap prac został ukończony.

Kolejnym krokiem było wydzielenie czternastu pól i wyłożenie ich kamieniem brukowym. Przebieranie sterty kamieni w celu wyboru tych odpowiedniej wielkości a następnie ich precyzyjnego ułożenia wymagało pomocy specjalistów z branży brukarskiej. Praca była żmudna i męcząca ale po kilku dniach udało się ukończyć kolejną część projektu.

Wraz z nadejściem wiosny planowane jest wyeksponowanie kamieni młyńskich, które na poszczególnych polach oparte zostaną o większe głazy a w centralnej części budowli staną pozyskane czterotonowe gniotowniki.


Do wykonania tej budowli wybrano materiały oddające charakter tworzonego miejsca tj. drewno, kamień oraz cegłę.
Wykonanie czternastokąta o średnicy 17m